Hakkımızda

Günümüz koşullarında, toplum içindeki bireysel rekabet artık çok daha erken yaşlara inmiş durumdadır. Rekabet edebilmenin en önemli şartlarından biri; eşitler arasında kişisel donanım ve bilginin daha fazla olmasından geçmektedir. Çocuklarımızın ileriki hayatlarında sürecekleri mutlu ve rahat bir yaşam ilk adımlarının, istenen ve tercih edilen bir ortaöğretim ve üniversite eğitimini almalarından geçtiğini unutmamalıyız. Bunun elde edilmesi adına, birçok alternatif eğitim kuruluşu ve dershane, velilerimizin önünde seçilmek üzere bulunmaktadır. Bu seçimin doğru yapılması ise alınan eğitimin sonucunda istenen hedefe ulaşılması demektir.

 

Sınav sistemlerinde yapılan değişiklikler göz önüne alınırsa, artık özellikle üniversite ve lise giriş sınavlarında başarılı olmak için; ara sınıflarda da özel çalışmalar yapılması gerekmektedir. Dr. SINAV, okullarda minimum 30 kişilik sınıflarda eğitim yapıldığını dikkate alarak, sınıflarını 6 kişi ile sınırlandırmıştır. Bunun dışındaki özel eğitim merkezlerinde durum, okullardaki genel eğitim şartlarından pek de farklı değildir. Dr. SINAV, özel okullar ve yabancı dille eğitim yapan okullardaki öğrencilere, 20 yılın üstünde tecrübesi ile danışmanlık yapmıştır. Son 5 yılda öğrencilerini %100 başarı ile üniversite programına yerleştirmiştir. Bunların önemli bir bölümü, burslu veya devlet üniversiteleridir. Özel okullar ve Anadolu liseleri sınavlarında son 5 yıl başarı ortalaması %96' dır. Ara sınıflarda eğitim alan öğrenciler ile bir sonraki yıl çalışma oranı %100' dür.

 

Hazırlık döneminde göz önünde bulundurulması gereken konulardan biri de kullanılan kaynaklardır. Dr. SINAV, eğitim esnasında farklı yayınevlerinin en başarılı yayınlarını, bir buket şeklinde kullanır. Bu yayınevlerinin, en iyi soru bankaları, özel soru ve testleri ile çalışır. Böylece velilerinin kaynak denizinde kaybolmasının da önüne geçmiş olur. Kendi yapısında bulunan soru ve test üretim bölümü ile ezbersiz, yaratıcı soruları öğrencilerine uygular.

 

Sınav hazırlığı veya ara sınıf eğitimlerinde sadece çalışmanın değil, sosyal aktivitelerin de yeri vardır. Bu amaç doğrultusunda Dr. SINAV, periyodik dönemlerde öğrencileri ile konser, sinema, müze ve spor karşılaşmalarına organizasyonlar düzenler.

 

Öğrenciler ile yaz tatilinde verilen düşük yoğunluklu tekrar programları sayesinde bağını koparmaz, böylelikle uzun süren yaz tatilinde gelecek eğitim- öğretim yılına da hazır olmalarını sağlar.

 

Eğer siz de ;

  • Her öğrencinin farklı kapasitelerinin olduğunu ve bunların da farklı birer eğitim modeli ile desteklenmesi gerektiğini düşünüyorum,
  • Kalabalık sınıflarda çocuğum gereken ilgiyi göremiyor,
  • Çocuğumun eğitim aldığı kurumdaki sınıf içi ve dışı davranışları, kendisine verilen ödevleri ve teslim tarihleri , yapmış olduğu test, girmiş olduğu sınavların sonuçları bana haftalık olarak raporlanmalıdır,
  • Kurumda tecrübeli, master ve doktora dereceli eğitimcilerin olması gerekmektedir,
  • Özel bir eğitim kuruluşu ise çocuğuma özel programlar gereklidir,
  • Uzun yaz tatili süreçlerinde de çocuğum takip edilmeli ve konuları unutmamaya yönelik bireysel tekrarlar yapmalıdır,
  • Çocuğumun başarısı oranında indirimler ve burslar almalıyım,
    diye düşünüyorsanız, siz ve çocuğunuz DR. SINAV' ı tercih ettiniz demektir.
Copyright © 2010 Dr. SINAV.
design by Rakraka