YGS - LYS Hazırlık Programları

Üniversite giriş sınav sistemi YGS ( Yükseköğretim Kurumları Geçiş Sınavı) ve LYS (Lisans Yerleştirme Sınavı ) adında iki adet sınavdan oluşmaktadır. YGS, öğrencinin kazanacağı bölümün puanına %40, LYS ise %60 oranında etki etmektedir. Bu nedenle; genelde LYS sınavının bir üniversiteye kayıt hakkı elde etmekteki en önemli sınav olduğu kanısı, doğru değildir. YGS sınavı da en az bu sınav kadar önemlidir.
 
Bir öğrencinin mezuniyet sınıfında, bu sınavların hazırlıklarına başlaması ve konulara tam olarak hakim bir şekilde sınav takvimine yetişmesi, 9, 10 ve 11. sınıfları da ne kadar verimli bir şekilde bitirmesi ile yakından ilgilidir. Bu amaçla, Dr. SINAV ara sınıflardan başlayan ders destek ve üniversite hazırlık programı ile öğrencilerinin üniversiteli olmalarını sağlar.
 
12.sınıf öğrencileri için; ağustos ayından başlayan yoğun program, okulların başlamasına kadar her gün devam etmektedir. Okulların açılmasını takip eden süreçte ise hafta içi ve sonu programları ile hazırlık sürmektedir.
 
Yarıyıl tatillerinde her gün, yaklaşan sınava doğru son hazırlıklarını tamamlar. Sınav hazırlık dönemlerinde her ay deneme sınavları düzenler; öğrencilerinin sonuçlarını velilere SMS veya elektronik posta ile gönderir. Oluşan tabloya göre, ek çalışmalar ve kaynak düzenlemeleri yapar.
 
Bu hazırlık programlarını ise; branşında en az 15 yıl deneyimli branş öğretmenleri ile maksimum 6 kişilik sınıflarda yapar.
 
Ders düzenlerinin dışında, etüt ve test saatleri ile sınav hazırlık programlarını uygular. Çözülemeyen soruların üzerinden tek tek geçilerek konular kavratılır.

 

Her dersin sınav hazırlığı esnasında minimum iki soru bankası ve bir test grubu bitirilir.

Copyright © 2010 Dr. SINAV.
design by Rakraka